Ozonowanie Łódź i Warszawa - Sterylizacja pomieszczeń

Czy ozonowanie jest obecnie jedną z najlepszych metod sterylizacji pomieszczeń? Z pewnością TAK! Jest to proces bazujący na silnych właściwościach utleniających ozonu. Jego skuteczność w dezynfekcji i dezodoryzacji została wielokrotnie potwierdzona w badaniach naukowych. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat oferowanej przez nas usługi. 

MASZ PYTANIA?
ZADZWOŃ:  
509 416 242


1. Czym jest ozon?
2. Czym jest ozonowanie?
3. Właściwości ozonu i czy jest on bezpieczny?
4. Usługa ozonowania – kiedy warto z niej skorzystać?
5. Ozon w walce z wirusami. Ozonowanie a koronowirus.
6. Gdzie wykonujemy ozonowanie i jakie zlecenia realizujemy.
7. Gdzie działamy? Ozonowanie Łódź, Warszawa i nie okolice!
8. Ile kosztuje ozonowanie? Cennik ozonowania
9. Kontakt z nami


 

1. Czym jest ozon? 

Ozon - gaz  zbudowany z trójatomowych  cząsteczek tlenu o orzeźwiającym zapachu i niebieskawej barwie. Ozon jest  jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekujących. Działa bakteriobójczo i jest 50 razy skuteczniejszy i 3000 razy szybszy w działaniu niż chlor.

Ozon jako składnik atmosfery tworzy na wysokości od 20 do 50 km warstwę ozonosfery o bardzo ważnym znaczeniu dla życia na ziemi. Pochlania on nadmiar promieniowania nadfioletowego słońca, które w nadmiarze powoduje poparzenia, choroby nowotworowe, uszkodzenia wzroku oraz wady DNA prowadzące do mutacji.

Powstawanie ozonu towarzyszy też wyładowaniom atmosferycznym. Stad często po burzy mamy poczucie świeżego powietrza.

2. Czym jest ozonowanie i czy jest ono skuteczne? 

Ozonowanie jest metodą odkażania bez użycia chemii. Stosowanym środkiem biobójczym jest ozon, gaz o silnych właściwościach dezynfekujących. Jest to metoda ekologiczna, która nie tylko odkazi dom czy mieszkanie, w którym przebywamy ale pozwoli pozbyć się nieprzyjemnych zapachów  z Twojego otoczenia. Ozonowanie jest metodą bezpieczną a jej główną zaletą jest fizyczne usuwanie brzydkich zapachów, a nie ich maskowanie. Ozonowanie idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie w bezpośrednim otoczeniu człowieka wymagana jest czystość mikrobiologiczna  i sterylność oraz uzyskiwanie środowiska wolnego od nieprzyjemnych i zagrażających zdrowiu mikroorganizmów, wirusów oraz zarodników, pleśni i grzybów

Skuteczność ozonowania

Działanie ozonu zostało potwierdzone naukowo. Według badań jest ono 50 krotnie skuteczniejsze oraz 3000 razy szybsze niż działanie chloru. Przeprowadzenie ozonowania znacząco zmniejsza ryzyko zachorowań związanych z obecnością wirusów czy też niebezpiecznych dla ludzi grzybów.   

3. Właściwości ozonu i czy jest on bezpieczny?

Ozon jest cięższy od powietrza. Jego cząsteczka O3 jest nietrwała. Okres połowicznego rozkładu wynosi tylko 20-50 minut w powietrzu i 1-10 min w wodzie. Szybko się wtedy rozpada na tlen (O2) i jednoatomowy (O) który jest bardzo silnym utleniaczem, silniejszym niż tlen dwuatomowy.

Dlatego właśnie dzięki swoim właściwościom ozon idealnie sprawdza się w sytuacjach gdzie wymagana jest skuteczna  dezynfekcja pomieszczeń czy też usunięcie z nich przykrych zapachów.

Czy ozon jest bezpieczny dla ludzi?

Odpowiedź brzmi tak, ale przy jego użyciu niezbędne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa. Ozon w bardzo dużym stężeniu  może działać drażniąco na błony śluzowe i drogi oddechowe a nawet zagrażać życiu jak wiele innych zwiazków które występuje w przyrodzie. Dlatego w miejscu , gdzie używamy generatora ozonu nie mogą znajdować się osoby oraz zwierzęta. Do ozonowanego pomieszczenia mogą wchodzić tylko osoby wykwalifikowane w stroju ochronnym i masce przeciwgazowej. Po ozonowaniu należy przewietrzyć pomieszczenie bądź odczekać aż ozon przemieni się w tlen. 

Certyfikowany ozonator z UV

Do wykonania całego procesu potrzebny jest generator ozonu czyli ozonator. 

Ozonator powietrza z UV


WAŻNE: Zlecając ozonowanie zadbaj by wykonała je sprawdzona firma a następnie stosuj się do ich zaleceń, które bardzo często przygotowane są indywidualnie dla danego zlecenia.  Pamiętajmy, że ozon jest szkodliwy dla człowieka, ale tylko gdy jesteśmy narażeni na styczność z nim w wysokich stężeniach lub gdy jesteśmy wystawieni na jego działanie przez zbyt długi czas.

Dla zainteresowanych przedstawiamy tabele stężeń ozonu w kontekście bezpieczeństwa jego stosowania:
 
Tabela stężeń ozonu.pdf

4. Usługa ozonowania – kiedy warto z niej skorzystać?

Usługa ozonowania jak już wcześniej wspomnieliśmy sprawdza się przy:

a) sterylizacji, dezynfekcji pomieszczeń – przy usuwaniu wirusów, bakterii, alergenów, grzybów, pleśni, roztoczy itp. 

b) usuwaniu przykrych zapachów (tzw. dezodoryzacja) np. w zaniedbanych pomieszczeniach lub po zalaniach. Ozon usuwa zapachy:

  • pochodzenia zwierzęcego
  • zapachy przemysłowe
  • zapachy pochodzące z produkcji
  • zapach spalenizny
  • zapachy powstałe podczas remontów
  • zapach kwasu mlekowego,masłowego
  • jad trupi
  • i wiele innych
 

5. Ozon w walce z wirusami. Ozonowanie a koronowirus.

Ozon doskonale sprawdza się w walce ze znanymi dotychczas wirusami. Nie inaczej jest w przypadku nowego koronawirusa 2019-nCoV. W swojej budowie nie odbiega on od tego z czym mieli już wcześniej do czynienia naukowcy. Koronawirus jest wirusem RNA osłoniętym błoną tłuszczową (lipidową). To właśnie dzięki takiej budowie można go niszczyć przez zastosowanie środków chemicznych, takich jak zwykłe mydło, alkohol min. 60-70%, preparaty do dezynfekcji oraz przez proces ozonowania.

Wyniki badań, które zostały przeprowadzone przez Institute of Virology w Hubei (Chiny) potwierdziły skuteczność ozonowania w zabijaniu tego typu wirusa. Efektywność ozonowania przewyższa jednocześnie inne znane metody takie jak np. promieniowanie UV. 

Ozon jest oficjalnie uznany przez Ministerstwo Zdrowia za skuteczny środek odkażania mikrobiologicznego wnętrz.


6. Gdzie wykonujemy ozonowanie i jakie zlecenia realizujemy.

Ozon ma bardzo szerokie zastosowanie. Stosuje się go wielu gałęziach przemysłu oraz w życiu codziennym. 
Nasza oferta skierowana jest zarówno do firm, instytucji a także do klientów indywidualnych. 

BIURA, OBIEKTY BIUROWE, ZAKŁADY PRACY

Mając na uwadze panującą sytuacje epidemiologiczną ozonowanie wykonujemy również w miejscach przebywania pracowników. Usługa ta może być wykonywana cyklicznie w ramach umowy na sprzątanie biur i obiektów biurowych lub jednorazowo po wystąpieniu takiej konieczności. Dbanie o zdrowie pracowników to obecnie priorytet dla wielu właścicieli firm, którzy nie mogą sobie pozwolić na sytuacje, w której zagrożona będzie ich dalsza działalność.

SAMOCHODY, PRZYCZEPY CAMPINGOWE

Wnętrza aut osobowych, busów,autokarów  z uwagi na długie przebywanie tam ludzi a czasem zwierząt szybko nasiąkają rozmaitymi zapachami, roztoczami, bakteriami. Ozonowanie trwające od 30min (zależy od wielkości pojazdu) wraz z podłączeniem do układu wentylacji, klimatyzacji, usuwa nieprzyjemne zapachy i szkodliwe dla naszego zdrowia grzyby, bakterie i roztocza.

SAMOCHODY DOSTAWCZE

Szczególnie polecamy ozonowanie przestrzeni ładunkowej, chłodni, zwłaszcza tych, które przewożą żywność. Ozon skutecznie niszczy florę bakteryjną, co w konsekwencji podnosi jakość usług transportowych.

CHŁODNIE, MAGAZYNY, ZAKŁADY PRZETWÓRSTWA WARZYW, OWOCÓW, RYB, MIĘSA, SKLEPY, 

Któż widział bakterie? Niewiele osób, niemniej wszyscy wiemy, że one są i potrafią dać się we znaki wszędzie tam, gdzie jest żywność. Ozonowanie w pełni likwiduje w chłodniach, magazynach, kuchniach restauracyjnych bakterie, grzyby, pleśnie i ich przetrwalniki oraz powoduje natychmiastową (wyprowadzkę) wszystkich gryzoni i owadów pozostawiając  świeży zapach.

HOTELE, RESTAURACJE, SALE KONFERENCYJNE, KINA , TEATRY, BANKI

W pomieszczeniach gdzie przebywa dużo ludzi często do wszystkich elementów wyposażenia przedostają się niemiłe zapachy. Ozonowanie o wysokim stężeniu skutecznie usunie np. zapach dymu tytoniowego, potraw, alkoholu oraz grzyby i pleśnie czyniąc tym samym poczucie świeżości i czystości, co z pewnością zachęci klientów do powrotu do takich miejsc.

GABINETY LEKARSKIE, LABORATORIA, APTEKI, ŻŁOBKI, PRZEDSZKOLA , SIŁOWNIE

W działalności stricte medycznej i wszędzie tam, gdzie w polu naszej działalności znajduje się człowiek, warunkiem koniecznym do spełnienia jest eliminacja mikroorganizmów z otoczenia. Cechy dobrego dezynfektora to przede wszystkim szerokie spektrum działania, właściwości  bakteriobójcze, nietoksyczność i łatwość eliminacji  z otoczenia. Właśnie te warunki spełnia ozon. Spełnia on swoja role wszędzie tam ,gdzie zdrowy człowiek (klient,gość lub pracownik) narażony jest na działanie drobnoustrojów patogennych przenoszonych przez chorych bezpośrednio lub przez materiał medyczny i obiekty nieożywione (elementy wyposażenia,meble etc.). Dlatego ozonowanie jest w stanie przynieść szczególne efekty w gabinetach, aptekach i laboratoriach.

BASENY, SAUNY

Temperatura i wilgotność sprzyjają rozwojowi wielu mikroorganizmów a w szczególności grzybów i pleśni. Badania naukowe wykazują, że wiele drobnoustrojów ma tendencje do uodpornienia na wiele dezynfektorów (tak jak antybiotyki). Ozonu to zjawisko nie dotyczy a jego przewagą nad np. podchlorynem sodu  jest szybkość zastosowania bez pozostawienia toksycznych śladów. Jest to ważna cecha w czasach narodzin całego pokolenia alergennego.

DOMY, DOMKI LETNISKOWE

Bywa, że nasze mieszkania, domy zostawiamy na dłuższy czas zamknięte. Z pewnością dotyczy to domków letniskowych. Po nieobecności gdy otworzymy je odczuwamy nieprzyjemny zapach pleśni, stęchlizny. Nasze doświadczenie wskazuje, że zwłaszcza u progu sezonu wiosną jest największa potrzeba usunięcia zapachów, grzybni i jej przetrwalników. Ozon bardzo skutecznie pomoże nam przygotować dom do przyjęcia gości.

ZAKŁADY POGRZEBOWE, SAMOCHODY CHŁODNIE

Miejsca te wymagają szczególnej dbałości o higienę z uwagi na przedmiot działalności. Ozonowanie nie tylko odświeża pomieszczenia i wnętrza aut i chłodni ale skutecznie zdezynfekuje wszystkie sprzęty znajdujące się tam.

Ozonator powietrza - dezodoryzacja

7. Gdzie działamy? Ozonowanie Łódź, Warszawa i okolice!

Siedziba naszej firmy jest w Łodzi i w głównej mierze tutaj świadczymy większość naszych usług. Ze względu na bliską obecność takich miast jak Pabianice, Zgierz, Konstantynów Łódzki, Aleksandrów Łódzki równie chętnie realizujemy zlecenia w tych ośrodkach oraz w całym województwie Łódzkim. 

Posiadamy również swój oddział w pobliż Warszawy. Dane oddziału Mazowieckiego Tarczyn os. Tarczynianka 1, 05-555
tel. 509 416 242

W ramach wszelkich pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy, odpowiemy na wszelkie Państwa pytania:

Margo Sprzątanie    
Oddział Łódź
ul. Smetany nr. 9 lok. 1b
92-503 Łódź     

Oddział Mazowiecki
os. Tarczynianka 1,
05-555 Tarczyn

tel. (42) 672 60 82 / 509 416 242
NIP 728 226 22 51
Regon 100061553
margo.biuro@vp.pl

 

8. Ile kosztuje ozonowanie? Cennik ozonowania.

 
Usługa Cena
Koszt ozonowania pomieszczeń od 80zł netto za godzinę pracy urządzenia
Koszt ozonowania pojazdu od 50zł netto za szt.

Usługa wykonywana jest profesjonalnym, certyfikowanym sprzętem o dużej wydajności ok 10g/h wytwarzania ozonu. Ozonator ma dodatkowo wbudowaną lampę UV.
 

9. Kontakt z nami

Wszelkie zapytania prosimy kierować bezpośrednio telefonicznie lub przez e-mail. Z chęcią odpowiemy na każde zgłoszenia.
tel. (42) 672 60 82 / 509 416 242
margo.biuro@vp.pl

.

 

Ta witryna internetowa używa plików cookies. Korzystając, akceptujesz ten fakt.

Polityka prywatności plików typu "cookies"

Niniejsza Polityka Prywatności określa zasady przechowywania i dostępu do informacji na urządzeniach Użytkownika, za pomocą plików Cookies, służących realizacji usług świadczonych drogą elektroniczną przez Administratora witryny.

Czym są ciasteczka (pliki cookies)?

Są to proste pliki tekstowe, które przesyłamy na dysk twardy Twojego komputera (bądź aktualizujemy istniejące - w przypadku odwiedzin ponownych) poprzez przeglądarkę z której korzystasz, aby umożliwić naszemu systemowi prawidłowe działanie w zakresie pełnej funkcjonalności udostępnianej Użytkownikowi jak również w celu gromadzenia statystyk odwiedzin witryny.

Witryna może korzystać z dwóch podstawowych typów plików:
  • Cookies sesyjne: są przechowywane na urządzeniu Użytkownika i pozostają tam do momentu zakończenia sesji danej przeglądarki. Zapisane informacje są wówczas trwale usuwane z pamięci urządzenia. Mechanizm cookies sesyjnych nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia Użytkownika.
  • Cookies trwałe: są przechowywane na urządzeniu Użytkownika i pozostają tam do momentu ich skasowania. Zakończenie sesji danej przeglądarki lub wyłączenie urządzenia nie powoduje ich usunięcia z urządzenia Użytkownika. Mechanizm cookies trwałych nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia Użytkownika.
W jaki sposób wykorzystujemy cookies w naszym serwisie?

Nie gromadzimy ani także nie przetwarzamy żadnych informacji pozwalających bezpośrednio zidentyfikować dane osobowe Użytkownika. Pliki cookies są wykorzystywane w naszym serwisie do celów statystycznych (dotyczących statystyk odwiedzin naszej witryny) oraz w celu zapewnienia prawidłowego działania serwisu w zakresie wszystkich jego funkcjonalności i dostarczenia bardziej dopasowanych treści pod katem użytkownika.

Jak wyłączyć obsługę plików cookies?

Można to zrobić w każdej chwili poprzez zmianę ustawień swojej przeglądarki w zakresie obsługi Cookies. Wyłączanie obsługi ciasteczek w poszczególnych przeglądarkach:

Google Chrome

Trzeba kliknąć na menu (w prawym górnym rogu), zakładka Ustawienia » Pokaż ustawienia zaawansowane. W sekcji „Prywatność” trzeba kliknąć przycisk Ustawienia treści. W sekcji „Pliki cookie” można zmienić następujące ustawienia plików cookie: Usuwanie plików cookie Domyślne blokowanie plików cookies Domyślne zezwalanie na pliki cookies Domyślne zachowywanie plików cookies i danych stron do zamknięcia przeglądarki Określanie wyjątków dla plików cookies z konkretnych witryn lub domen

Internet Explorer

Z menu przeglądarki (prawy górny róg): Narzędzia » Opcje Internetowe » Prywatność, przycisk Witryny. Suwakiem ustawiamy poziom, zmianę zatwierdzamy przyciskiem OK.

Mozilla Firefox

Z menu przeglądarki: Narzędzia » Opcje » Prywatność. Uaktywnić pole Program Firefox: „będzie używał ustawień użytkownika”. O ciasteczkach (cookies) decyduje zaznaczenie - bądź nie - pozycji Akceptuj ciasteczka.

Opera

Z menu przeglądarki: Narzędzie » Preferencje » Zaawansowane. O ciasteczkach decyduje zaznaczenie - bądź nie - pozycji Ciasteczka.

Safari

W menu rozwijanym Safari trzeba wybrać Preferencje i kliknąć ikonę Bezpieczeństwo. Tu wybiera się poziom bezpieczeństwa w obszarze "Akceptuj pliki cookies". Wyłączenie lub blokada obsługi cookies może spowodować nieprawidłowe działanie naszej witryny. Jeśli Twoja przeglądarka akceptuje obsługę cookies, oznacza to wyrażenie zgody na stosowanie cookies przez naszą witrynę.

MS Egde

Z menu przeglądarki, ukrytego w prawym górnym rogu okna pod ikonką trójkropka, należy wybrać pozycję "Ustawienia", po czym kliknąć w przycisk "Wybierz elementy do wyczyszczenia". W kolejnym ekranie pozostaje już jedynie zostawić zaznaczoną tylko pozycję "Pliki Cookies i zapisane dane witryn internetowych" i zatwierdzić zmiany.